O harcerstwie

ZHP, ale co to jest?13693001_1075634482521876_5452364754082612955_o

Związek Harcerstwa Polskiego jest największą polską organizacją harcerską zrzeszającą 125 000 harcerzy . ZHP jest wychowawczym, patriotycznym, dobrowolnym i samorządnym stowarzyszeniem otwartym dla wszystkich bez względu na rasę, pochodzenie czy wyznanie.

Czy członkostwo w ZHP wiąże się z dodatkowymi kosztami?

Tak, na szczęście jedynym systematycznym wydatkiem związanym z przynależeniem do organizacji jest składka członkowska – 48 zł, oprócz tego muszą się Państwo liczyć z kosztem umundurowania i wyjazdów. Oczywiście wyjazdy nie są drogie, a dadzą Państwa dziecku wiele.

Jest wiele ciekawych aktywności pozaszkolnych, które przydadzą się Państwa dziecku. Jednakże nie ma wielu takich organizacji które oprócz wiedzy i umiejętności, opiera się na wychowaniu młodego człowieka w atmosferze przyjaźni, patriotyzmu i tolerancji pod czujnym okiem naszych wyszkolonych instruktorów, drużynowych, przybocznych i zastępowych.

W jakim wieku musi być moje dziecko, żeby mogło wstąpić do ZHP?

Członkiem ZHP można zostać od 6 roku życia. Wyróżniamy 4 podstawowe grupy wiekowe ­ dzięki takiemu podziałowi kadry drużyn mogą przygotować program dopasowany do wieku harcerzy.

Te grupy to:

• Zuchy w wieku 6­- 10 lat

• Harcerze w wieku 10­ – 13 lat

• Harcerze Starsi w wieku 13 – ­16 lat

• Wędrownicy w wieku 16 – ­21 lat

Jak „zapisać” swoje dziecko do harcerstwa?

Można to zrobić na wiele sposobów. Najpierw trzeba wybrać jednostkę jak najlepiej dopasowaną do potrzeb dziecka. Na stronie Hufca, w dziale „O nas” można znaleźć opis każdej drużyny. Jeśli wybiorą Państwo jednostkę, wystarczy napisać do drużynowego a on poda resztę informacji.

Jeśli jednak nie są Państwo zdecydowani do jakiej drużyny „zapisać” swoje dziecko, można zadzwonić do Hufca w celu uzyskania dokładnych informacji.

Jest to idealne miejsce zarówno dla przepełnionych energią, jak i dla tych cichych, spokojnych. Wystarczą chęci by konstruktywnie spędzić swój czas!

ODWAŻ SIĘ, SPRÓBUJ, PRZYJDŹ!