Lubelski Harcerski Krąg Akademicki “Żywioły”

lhkaLHKA “Żywioły” powstał w 2006 roku z inicjatywy studiujących harcerzy. Jego pierwszą komendantką była druhna Anna Bijoś (obecnie Wójcik). Jednostka jest ostoją dla członków ZHP, którzy przyjechali studiować w Kozim Grodzie i nie chcą tracić kontaktu z harcerstwem, jak i dla tych pochodzących z Lublina i szukających nowych wrażeń. Tworzymy paczkę aktywnych, kreatywnych i wyjątkowych osób – różnorodnych, niczym cztery żywioły: woda, ogień, powietrze i ziemia. Spotykamy się raz w tygodniu na zbiórkach oraz na różnego typu biwakach, rajdach, wycieczkach, wędrówkach, warsztatach, śpiewankach czy zwykłych wieczorach przy gorącej czekoladzie. Rozwijamy się w różnych dziedzinach: harcerskiej, studenckiej, obywatelskiej, hobbystycznej oraz towarzyskiej. Tematy naszych spotkań dotyczą takich zagadnień, jak: poszukiwanie pracy, promocja, umiejętności miękkie, pasje, samodoskonalenie. W kręgu działa Kapituła Stopni Wędrowniczych oraz sekcje zainteresowań, które tworzą pasjonaci danej dziedziny.

Do naszych sukcesów możemy zaliczyć organizację: festynu dla dzieci (2009), projektu polsko-ukraińskiego “Złap Kontakt” (2012-2013), ogólnopolskich warsztatów akademickich (2014) oraz akcji patriotycznej “Coś słodkiego od Piłsudskiego”. Należymy do wyjątkowej rodziny kręgów akademickich – Zespołu Harcerstwa Akademickiego oraz do Ruchu Programowo – Metodycznego “Akademicy”.

Jesteśmy otwarci na współpracę z nowymi osobami, również spoza ZHP. Kontakt: lhka.zywioly@gmail.com

unnamed (1)