Harcerski Klub Turystyczno-Historyczny

“Naszą misją jest inspirowanie harcerzy do działań mających na celu szerzenie wiedzy historycznej i pasji turystycznej. Pragniemy rozbudzić ciekawość świata w młodych ludziach, poszerzać ich horyzonty myślowe oraz wspierać w rozwijaniu pasji. Dążymy, na zasadach braterstwa i harcerskich ideałów, do kształtowania tożsamości narodowej. Chcemy kultywować wśród harcerzy tradycje turystyczne naszego regionu, Polski i świata.”

Jesteśmy jedynym w swoim rodzaju klubem w Hufcu ZHP Lublin!  Jeśli pasjonujesz się turystyką i/lub historią- zapraszamy.
Klub prowadzą dwie studentki historii, zapalone podróżniczki i fanki geocachingu. Przewodniczącą Klubu jest pwd. Angelika Karczmarz a jej zastępczynią pwd. Ewelina Romańczuk- drużynowa 123 Lubelskiej Drużyny Starszoharcerskiej “Imperatyw”.

Razem z nami możecie uczestniczyć w wycieczkach krajoznawczych, zdobywać odznaki PTTK, realizować znaki służb, sprawności, organizować spotkania ze świadkami historii i po prostu aktywnie i miło spędzić czas.

Zapraszamy wszystkich harcerzy starszych, wędrowników, akademików, instruktorów, seniorów i starszyznę.

Bieżące działania klubu możecie śledzić na Facebooku: https://www.facebook.com/HKTHHufcaZHPLublin