Harcerze Starsi (13-16 lat)

harcerzsstarsi

W naszym Hufcu działają obecnie 4 drużyny starszoharcerskie. Nie wszystkie mają określone miejsce działania, bo zbiórki często mają charakter wyjazdowy albo odbywają się w różnych punktach miasta. Część z drużyn działa przy szkole albo skupia młodzież z określonego terenu.
Zbiórki zwykle odbywają się raz w tygodniu. Na każdy miesiąc przypadają trzy zbiórki zastępu oraz jedna zbiórka drużyny. Wszyscy członkowie drużyny ustalają termin zbiórki w taki sposób, aby nie kolidował on z innymi zajęciami. Ponadto w trakcie roku odbywają się 2 biwaki (2-3-dni), zimowisko w ferie (4-7 dni) oraz 3-tygodniowy obóz w wakacje. Jest to przykładowy plan pracy gdyż każdy rok harcerski (szkolny) jest planowany z uwzględnieniem potrzeb i możliwości członków drużyny. W trakcie wszystkich zbiórek oraz wyjazdów nad drużyną czuwa kadra przeszkolona według ogólnopolskich wytycznych.

 

 

W Lublinie:

 

28 Lubelska Drużyna Starszoharcerska “Everest”

Drużynowa: pwd. Justyna Wysocka (justyna.wysocka@zhp.net.pl)

 

104 Lubelska Drużyna Starszoharcerska “Avangarda”

Drużynowy: ćw. Gabriel Piróg (gabriel.pirog@lublin.zhp.pl)

 

 

123ldsh123 Lubelska Drużyna Starszoharcerska “Imperatyw”

Drużynowa: pwd. Karolina Nurzyńska (karolina.nurzynska@zhp.net.pl)

 

 

W Świdniku:

42sdsh42 Świdnicka Drużyna Starszoharcerska “Paradoks”

Drużynowa: pwd. Joanna Sobczyk (joanna.sobczyk@zhp.net.pl)

 

 

Po wybraniu drużyny należy skontaktować się mailowo z drużynowym lub z biurem Komendy Hufca i poprosić o numer telefonu drużynowego. To on poda dalsze szczegóły.
Najlepiej zapisać  się na początku roku szkolnego, kiedy drużyny organizują nabór, wtedy będziesz w gronie rówieśników, którzy również po raz pierwszy stykają się z harcerstwem. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, abyś dołączył do drużyny w trakcie roku szkolnego.
Czy trzeba zrobić coś specjalnego albo mieć mundur, żeby wstąpić do drużyny? Nie. Wystarczy, że będziesz regularnie przychodził na zbiórki i czuł się dobrze w drużynie. Kiedy już podejmiesz decyzję, że chcesz zostać harcerzem, kompletujesz mundur i opłacasz składki w wysokości 30 zł kwartalnie.