Harcerze (10-13 lat)

harcerzW naszym Hufcu działa obecnie 17 drużyn harcerskich.  Zbiórki zwykle odbywają się raz w tygodniu. Na każdy miesiąc przypadają trzy zbiórki zastępu i  jedna zbiórka drużyny. Dzień zbiórki dostosowany jest do czasu wolnego dzieci. Ponadto w ciągu roku są dwa wyjazdy drużyny – biwaki oraz wyjazdy w trakcie ferii zimowych (4-7-dniowe zimowisko) i 2-3-tygodniowy obóz w wakacje.
Jest to przykład, gdyż każdy rok harcerski (szkolny) jest planowany z uwzględnieniem potrzeb i możliwości członków drużyny. W trakcie wszystkich zbiórek oraz wyjazdów nad dziećmi czuwa kadra przeszkolona według ogólnopolskich wytycznych.

 

 

Oto drużyny harcerskie działające w naszym hufcu :

W Lublinie:
7ldh7  Lubelska Drużyna Harcerska “Wulkan”

Drużynowa: sam. Natalia Wójcik (wojcik.natalia@zhp.net.pl)

 

 

48ldh48 Lubelska Drużyna Harcerska “Araukanie”

Drużynowa: pwd. Agata Kiełbik (agata.kielbik@lublin.zhp.pl)

 

 

54lgdh54 Lubelska Drużyna Harcerska “Celestis”

Drużynowa: sam. Zofia Fabrowska (zofia.fabrowska@zhp.net.pl)

 

 

62ldh

62  Lubelska Drużyna Harcerska “Ewenement”

Drużynowa: pwd. Karolina Nowacka (karolina.nowacka@lublin.zhp.pl)

 

 

108 Lubelska Drużyna Harcerska “Ikigai”

Drużynowa: sam. Natalia Gaik (natalia.gaik@zhp.net.pl)

 

 

Próbna Lubelska Drużyna Harcerska “Invictus”

Drużynowa: phm. Paulina Gałecka (paulina.galecka@zhp.net.pl)

 

 

W Świdniku:

24sgdh24 Świdnicka Grunwaldzka Drużyna Harcerska „Żywioły”

Drużynowa: pwd. Zuzanna Jackowska (zuzanna.jackowska@zhp.net.pl)

 

 

 

Próbna Świdnicka Drużyna Harcerska “Impresja”

Drużynowa: HO Daria Niziołek (daria.niziolek@zhp.net.pl)

 

 

W Jakubowicach Konińskich

lilijka429 Drużyna Harcerska „Sadyba”

Drużynowa: hm. Krystyna Adamczyk (krystyna.adamczyk@zhp.net.pl)

 

 

W Nasutowie:

lilijka452 Drużyna Harcerska

Drużynowa: hm. Teresa Pazura

 

 

W Bełżycach:

lilijka43 Drużyna Harcerska „Parasol”

Drużynowa: phm. Edyta Rząd (edyta.rzad@zhp.net.pl)

 

 

W Krzczonowie:

37 Dlilijkarużyna Harcerska „Ogniki”

Drużynowa: phm. Jadwiga Gustaw (jadwiga.gustaw@zhp.net.pl)

 

 

W Poniatowej:

38 Drlilijkaużyna Harcerska

Drużynowa: pwd. Dorota Herda  (dorota.herda@zhp.net.pl)

 

 

W Krasieninie:

35 Drużyna Harcerska “Niebieskooka”
Drużynowa: pwd. Anna Czernicka-Szpakowska (anna.czernicka-szpakowska@zhp.net.pl)

 

 

W Zaraszowie:

Próbna Drużyna Harcerska “Tropiciele”
Drużynowa: dh. Agnieszka Kamińska

 

 

W Ostrówku:

Próbna Ostrowska Drużyna Harcerska “Triera”

Drużynowa: dh. Elżbieta Szwed (elzbieta.szwed@zhp.net.pl)

 

 

W Fajsławicach:

Próbna Fajsławicka Drużyna Harcerska “Dąbrowa”

Drużynowa: dh. Jolanta Szymańska-Wacławik

 

 

Po wybraniu drużyny należy skontaktować się mailowo z drużynowym lub z biurem Komendy Hufca i poprosić o numer telefonu drużynowego. To on poda dalsze szczegóły.
Najlepiej zapisać dziecko na początku roku szkolnego, kiedy drużyny organizują nabór,  wtedy będzie w gronie rówieśników, którzy również po raz pierwszy stykają się z harcerstwem. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby dziecko dołączyło do drużyny w trakcie roku szkolnego.
Czy dziecko musi spełnić jakieś warunki aby należeć do drużyny? Czy na pierwszą zbiórkę musi przyjść w mundurze? Nie. Wystarczy, aby dziecko chciało regularnie uczęszczać na zbiórki i dobrze czuło się w drużynie. Kiedy dziecko podejmie decyzje, że chce zostać harcerzem, zaczyna kompletować mundur i opłaca składki członkowskie w wysokości 30 zł kwartalnie.