42 Świdnicka Drużyna Starszoharcerska “Paradoks”

42sdshParadoks – sytuacja pozornie niemożliwa, w której współistnieją dwa całkowicie różne lub wykluczające się fakty.

I właśnie tacy jesteśmy! 42 Świdnicka Drużyna Starszoharcerska “Paradoks” to zakręcona grupa gimnazjalistów, którzy nie mają w słowniku wyrazu “niemożliwe”. To my udowadniamy, że sprzeczne rzeczy mogą się łączyć, jeżeli weźmiesz do tego swoich przyjaciół i trochę chęci. Wyróżniamy się, bo nie chcemy być szarzy i normalni. Żadna zbiórka drużyny nie odbywa się w harcówce, a każdy z naszych zastępowych jest jednym z nas HS-ów. Może i inni mają nas za szalonych, ale tylko u nas zobaczysz tyle zapału do pracy i entuzjazmu do nawet tak prostych rzeczy jak tańcząca prycz czy wyrzutnia ziemniaków.

Drużynowa, Kasia, może i jest starsza od nas, ale ze swoim wzrostem mogłaby się schować za nawet małym krzakiem. Łukasz, przyboczny, to najlepsza okazja do śpiewania sto lat każdego dnia zimowiska.

Zrzeszamy uczniów Gim1 i Gim3 ze Świdnika, chłopaków i dziewczyny, którzy są najwytrwalsi i nieprzeciętni. “Sarkazm” i “Tryumf” to nasze dwa zastępy, które dumnie reprezentują HSowy granat. Zielony i brąz to kolor natury, ruchu i optymizmu, właśnie tym żyjemy i to przekazujemy innym. Numer 42, wydaje Wam się, że to zwyczajna liczba. A tak naprawdę przez większość świata uważana jest za odpowiedź ostateczna odpowiedź na pytanie życia, na zagadki kosmosu na wszystko.
Wszystko u nas jest powiązane i już po miesiącu bycia w naszej drużynie użycie słowa paradoksalnie wśród Twojego otoczenia znacząco wzrośnie.

Wstępując do tej drużyny podejmujesz wielką odpowiedzialność – przyjmujesz na siebie zasady, które nie zgadzają się z wizerunkiem leniwego gimnazjalisty wpatrzonego w telefon. Jeżeli jednak podejmiesz wyzwanie stać się jednym z paradoksalnych – doświadczysz przygody, które nie śniły się nawet największym autorom Sci-Fi.

IMG_2502 PB294320