Przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju w Lublinie

wtorek, 17 Grudzień 2019 15:51

Szanowni Państwo, Druhny i Druhowie,
w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem płonie wieczny ogień. To właśnie od niego co roku odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień niesiony przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiega świat. W tym roku akcji Betlejemskiego Światła Pokoju towarzyszy hasło „Światło, które daje moc”. Pragniemy, aby to Światło dawało moc nie tylko harcerzom, ale również wszystkim mieszkańcom naszego miasta.
W związku z tym zapraszamy na przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju w Lublinie 20 grudnia (piątek) o godzinie 16:00. Uroczystość rozpocznie Msza Święta w Bazylice św. Stanisława (ul. Złota). Następnie udamy się na apel pod Trybunał Koronny podczas, którego wszyscy chętni będą mogli zabrać Światło do swoich domów.