Warsztaty językowe “A może by tak po polsku?”

niedziela, 22 Styczeń 2017 17:42

Serdecznie zapraszamy na pierwsze w historii naszego hufca (i prawdopodobnie jedne z nielicznych w Polsce) warsztaty z jednego z najtrudniejszych języków świata – polskiego.

Po co?

Bo polski nie jest prosty.
Bo wszyscy posługujemy się polskim, ale nie zawsze wiemy, jak robić to dobrze.
Bo w naszej pracy warto zadbać o poprawność – w pismach, na fanpejdżach czy w listach do rodziców.
Bo warto umieć wykorzystywać język kreatywnie.
Bo dodatkowy papierek w CV na pewno nie zaszkodzi.

Dla kogo?

Dla wszystkich członków ZHP od harcerzy starszych w górę. Szczególnie zapraszamy funkcyjnych współpracujących z sojusznikami i osoby zajmujące się wizerunkiem.

Kiedy i gdzie?

11 lutego w godz. 11:00-16:00 (w trakcie przewidziana przerwa kawowo-pizzowa), w hufcu (ul. Lwowska 12).

Za ile?

Warsztaty są bezpłatne. Warto wziąć ze sobą parę złotych na pizzę.

Czego się nauczymy?

• Program warsztatów będzie ostatecznie stworzony po zgłoszeniach uczestników, na podstawie ich potrzeb i oczekiwań. Wstępnie plan jest taki:
  • rola języka w komunikacji – w czym pomaga nam dobra znajomość języka i czym grozi jego nieumiejętne używanie;
  • innowacje i błędy językowe – różnica między innowacją a błędem, najczęstsze trudności językowe, najpopularniejsze błędy;
  • język w internecie – netykieta, media społecznościowe, parę rad dla PR-owców;
  • język w sytuacjach harcerskich – pisma, listy do rodziców itp. plus wspomniany wyżej PR;
  • zabawa słowem;
  • gdzie szukać pomocy – słowniki papierowe i internetowe, Poradnia PWN, Rada Języka Polskiego, Korpus Języka Polskiego itp.

Jak się zgłosić?

Wypełnić ankietę aplikacyjną do:

• 3 lutego 2017 r. – pierwszy termin, odpowiedzi z ankiet zostaną uwzględnione w ostatecznym konstruowaniu programu warsztatów;
  • 7 lutego 2017 r. – ostateczny termin zgłoszeń, odpowiedzi z ankiet mogą nie zostać uwzględnione w ostatecznym konstruowaniu programu warsztatów.

Po warsztatach każdy z uczestników dostanie dyplom uczestnictwa (zewnętrzny).
Zgłoszenia dostępne pod tym linkiem: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScE0dMZBwKYs42NwC5Nltn1F-MLsGTJ516gj89ASZwIUrUK0w/viewform
Na wszelkie pytania chętnie odpowie phm. Katarzyna Radzikowska (katarzyna.radzikowska@lublin.zhp.pl).