Złaz Seniorów już za 7 dni!

czwartek, 11 Sierpień 2016 14:34

W dniach 18-21 sierpnia 2016 r. w Lublinie odbędzie się XXV Jubileuszowy Ogólnopolski Złaz Seniorów ZHP. Patronatem Honorowym Złaz objęli: Wojewoda Lubelski – Przemysław Czarnek, Marszałek Województwa Lubelskiego – Sławomir Sosnowski, Prezydent Miasta Lublin – Krzysztof Żuk, Burmistrz Miasta i Gminy Nałęczów – Andrzej Ćwiek oraz Rektor Politechniki Lubelskiej – prof. dr hab. Inż. Piotr Kacejko. Patronami medialnymi zostali: TVP 3 Lublin, Radio Lublin, Kurier Lubelski oraz Dziennik Wschodni. W imprezie weźmie udział 400 harcerzy seniorów z całej Polski w wieku 60-100 lat.

W dniach 19 i 20 sierpnia odbędą się wycieczki po naszym mieście i regionie. Bezpośrednim organizatorem Złazu jest działający w Lublinie Krąg Instruktorów i Seniorów SZANIEC im. harcmistrza Aleksandra Kamińskiego.

 

Naszymi partnerami są: Muzeum Lubelskie i Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Lublin. Współorganizatorami są Krąg Seniorów SKAUT z Chełma i Hufiec ZHP Lublin. Komendantem Złazu została mianowana druhna harcmistrzyni Jadwiga Kowalska, a zastępcami druhna przewodnik Agnieszka Hojda i druh harcmistrz Edward Nakonieczny.