Wolontariat Koleżeński „Mary i Max”

czwartek, 5 Maj 2016 18:00

W Lublinie ruszyła pierwsza edycja Wolontariatu Koleżeńskiego „Mary i Max”. Jest to nowatorski program, którego celem jest wsparcie osób z autyzmem i zespołem Aspergera w nawiązywaniu kontaktów koleżeńskich. Na podstawie informacji uzyskanych z formularza internetowego oraz indywidualnych rozmów staramy się dobrać uczestników i wolontariuszy w pary, biorąc pod uwagę ich miejsce zamieszkania, charakter, wspólne zainteresowania, a także wiek i płeć. Program polega na regularnych spotkaniach tak dobranych osób przez okres minimum 8 miesięcy. Osoby same decydują, jak spędzają czas. Spotkania mogą obejmować wspólne wyjścia, na przykład do kina, na basen czy koncert, albo odbywać się w domu uczestnika lub wolontariusza. Ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia (i bezpieczeństwo) biorących udział w programie. Zarówno wolontariusze, jak i uczestnicy oraz ich rodziny mogą liczyć na wsparcie podczas całego czasu trwania programu. Do udziału w Wolontariacie Koleżeńskim zapraszamy dwie grupy osób: uczestników – osoby z autyzmem i zespołem Aspergera powyżej 12 roku życia z Lublina i okolic oraz wolontariuszy – osoby od 14 roku z Lublina i okolic. Aby wziąć udział w programie wystarczy wejść na stronę www.wolontariatkolezenski.pl i wypełnić formularz. Zgłoś się już dziś!