XXVIII Ogólnopolski Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej w Świdniku

poniedziałek, 20 Kwiecień 2015 13:38

W miniony weekend w Świdniku odbył się XXVIII Ogólnopolski Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej. To już kolejny raz harcerze z Powiatowego Związku Drużyn w Świdniku organizują festiwal, na którym pojawiają się członkowie Związku Harcerstwa Polskiego z całej Polski.

Każda drużyna przed festiwalem ćwiczy swój warsztat wokalny, by już na samej imprezie zaprezentować się jak najlepiej. Drużyny nie są jedynymi uczestnikami festiwalu, ponieważ możemy tam usłyszeć głosy harcerzy w zespołach, jak i również solistów.
Umiejętnościom wokalnym prezentowanym przez harcerzy przyglądało się Jury w składzie: Robert Dorosz, Agata Szlązak, harcmistrz Małgorzata Młynarczyk oraz harcmistrz Edward Nakonieczny. To waśnie do nich należało ogłoszenie wyników festiwalu.
W kategorii Gromady:
I miejsce – 12 Świdnicka Gromada Zuchowa „Rozbrykane Tygryski”
W kategorii Drużyny:
I miejsce – 10 Łebska Drużyna Starszoharcerska „Leśni Łowcy”
II miejsce – 42 Świdnicka Drużyna Starszoharcerska „Paradoks”
III miejsce – 43 Drużyna Harcerska „Parasol” i 429 Drużyna Harcerska „Sadyba”
W kategorii Zespoły:
I miejsce – Zastęp Corriente – 9. ŚDH-ek „Talba”
Wyróżnienie – Ola Narodowiec, Maja Pastusiak – 12 ŚGZ „Rozbrykane Tygryski”
W kategorii Soliści:
I miejsce – Julia Śledzińska – 24 ŚGDH „Żywioły”
Wyróżnienie – Maciej Dudzik – 24 ŚGDH „Żywioły”
Zobacz relację z festiwalu: https://www.youtube.com/watch?v=OWGaCplNUWA
Zobacz także występy uczestników festiwalu: https://www.youtube.com/playlist?list=PLhxJrhdVnfpslS9Ymk4XSWzxP1nQ8tq0C